One Love 2012 Röportajları – Keyifli Yaşam Engellenemez


0

One Love Festival 11’e keyifli yaşama dair röportajlar yapmak için gittik. Ancak, 14 Temmuz’da yaşananlar, yaşananların meydana getirdiği, sorduğumuz hemen her soruda aldığımız tepkiler, yapmayı planladığımızdan farklı bir videonun da ortaya çıkmasına sebep oldu.

[learn_more caption=”Açıklama”] Sıcağı sıcağına katılımcıların konuya dair yorumlarını aktarabilmek adına “One Love’da Keyifli Yaşam” videomuzu erteleyerek, “Keyifli Yaşam Engellenemez” isimli röportaj videosunu yayınlıyoruz[/learn_more]

TheHedon olarak,

 

Farklı yaşam tarzlarına ve bireysel seçimlere saygı duyuyor, yasalar çerçevesinde her insanın, istediği yaşam, eğlence ve düşünce tarzını benimseme özgürlüğünün bulunduğuna inanıyoruz.

 

14 – 15 Temmuz tarihinde çevreye kapalı olarak gerçekleşen, One Love Müzik Festivalinde, “Eyüp’te bira festivali olmaz” söylemiyle, sosyal medyada ortaya çıkan tepkilerden dolayı, içki satışının gerçekleştirilmemesi, toplumun bir kesiminin, kendi değerlerine göre, diğer bir kesimin nasıl yaşayıp, eğlenenebileceğini belirleyip, kısıtlayabilmesi gibi modern toplumlar için kabul edilemez bir ayıbı doğurmuştur.

 

Bu olayı, Keyifli Yaşam’a dair bir tehtid olarak algılıyor ve yaşananlardan dolayı büyük bir üzüntü duyuyoruz…

 

[box type=”info”] Sen de insanların bireysel seçimlerinin kısıtlanması ve başkalarının tercihlerine göre şekillendirilmesinden rahatsızlık duyuyorsan, özgürlüğüne sahip çıkanlara katılabilir, #ozgurlugunesahipcik etiketiyle twit atarak, harekete destek verebilirsin.[/box]


Like it? Share with your friends!

0
Erman

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir