The Bistro Kadıköy


0


Kadıköy, Moda civarında otorup gerçek bir sandwich yediniz mi ?  Ama öyle böyle olmayan lezzetlisinden.

Burası Kadıköy Viktor Levi şarap evinin hemen karşısında yeni açılan, farklı ve lezzetli atıştırmalıklar sunan bir kafe.

Diğerlerinden farkı ise kullandıkları malzemenin bol oluşu ve tazeliği . Mihriban Hanımın kendi hazırlamış olduğu soslar da cabası.

The Bistro Cafe da her gün farklı ve tatlı  kurabiyeler,  lezzetli kekler sunuluyor .Özellikle; elmali pie, Nescafeli kek ve  çikolatalı muffini bu aralar çok popüler.

Hamur işi değil; salata yemek isteyenleri de unutmamış Mihriban Hanım ve Ahmet Bey . Salataların porsiyonunun büyüklüğü ve çeşitliliğinin çekiciliğine kapılabiliyorsunuz.

Eşi ile birlikte işlettiği The Bistro hem konumu itibari ile hem de mekanın sevimliliği sebebiyle uğranılası, tadılası bir mekan.

Burada herkes güler yüzlü herkes samimi …

Ufacık, şirincik üst katında veya yazları kapının önünde lezzetli kahvenizi yudumlayıp kütüphanesindeki kitapları kurcalayabilirisiniz.

Moda civarında sakin ve hoş bir sokakta kahvaltı etmek isterseniz de burası  uygundur. Kahvaltı  malzemeleri taze ve doyurucudur.

Ufak, tefek demeyin deneyin mutlaka pişman olmazsınız.

Son olarak ta tam karşınızda sıralanmış reçelcikleri görürseniz şaşırmayınız. Gökçeada’ya özgü yapılanı ”Babamın reçelleri” adı altındaki  tarçınlı sakızlı bademli ayva ve vanilyalı portakal reçellerinden de tatmanızı öneririm. Su katkısı olmayan, bol taneli reçelcikler denenesidir. The Bistro Cafe verdiği kahvaltıda bu reçellerden kullanır.

http://www.babaminrecelleri.com/

bb

The Bistro Kadıköy İletişim ; Caferağa mh. damacı sk. dama apt. 3/A, İstanbul (0216) 491 0085

 

the bistro kadıköy (1) the bistro kadıköy (2) the bistro kadıköy (3) the bistro kadıköy (4)

 

 

 

 

 

 

 

the bistro kadıköy (5) the bistro kadıköy (6) the bistro kadıköy (7) the bistro kadıköy (8) the bistro kadıköy (9) the bistro kadıköy (10) the bistro kadıköy (11) the bistro kadıköy (12) the bistro kadıköy (13) the bistro kadıköy (14) the bistro kadıköy (15) the bistro kadıköy (16)

10997251_10153724170809848_87975856_n

 

 

 


Like it? Share with your friends!

0
Oben

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir