Kadıköy Denilince Akla Gelen 3 Mekan


0

İstanbul’un Anadolu Yakası’na bağlı olan Kadıköy semti, gün içerisinde pek çok kişinin uğrak yerlerinden bir tanesi olarak bilinir. İstanbul’un en işlek semtlerinden bir tanesi olan Kadıköy denince akla gelen 3 mekan da en fazla tercih edilen mekanlar arasında yer alır. Kadıköy’de nam salmış olan bu mekanlar gerek dizaynları gerekse de lezzetleri ile bilinirler.

Kev Cafe

Kadıköy’ün simgelerinden bir tanesi haline gelmiş olan Kev cafe, dünya mutfağından seçkin lezzetleri ile nam salmıştır. Ev yapımı limonatası ile yaz aylarının vazgeçilmez mekanlarından bir tanesi olarak bilinir. Yaratıcı sunumları ve zengin menüsü ile ziyaretçilerini gün içerisinde ağırlayan mekan, Kadıköy’ün bilinen simgelerinden bir tanesi haline gelmeyi başarmıştır. Beyaz çikolatalı profiterolü ile de ünlüdür.

Törek Mantı

Kadıköy’de mantı denildiği zaman akla ilk olarak Törek mekanı gelir. Semt içerisinde yer alan yiyecek çeşitlerinden bir tanesi olarak mantıyı çok farklı bir şekilde denemek isteyenlerin uğrak mekanı olan Törek mantı, başta çiğ böreği olmak üzere bir çok hamur işinde ünlüdür. Fırınlanmış mantısı ve klasik usul mantısının yanı sıra, kızartma mantısı ile de adından söz ettirir. Samimi bir işletme olması da tercih edilmesindeki en büyük etkenler arasında yer alır.

Mercan Kokoreç

Sadece Kadıköy’de değil Anadolu Yakası’nın pek çok semtinde şubesi bulunan Mercan kokoreç mekanı, midye tavası ile de ünlüdür. Kurulduğu günden bu yana eski tadından ödün vermeyen ve garip baharatlar kullanarak müşterisinin midesini yakmayan mekanda, Kadıköy söz konusu olduğu zaman özellikle mide tava yenmesi tavsiye edilir. Mercan Kokoreç, Kadıköy’ün en bilinir caddelerinden birinde yer almakta ve mekan genelde tıka basa dolu olarak yer bulunmaması ile bilinmektedir.


Like it? Share with your friends!

0
Cansu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir