Urban Beyoğlu


0

Beyoğlu güzeldir, canlıdır, hayattır ; lakin bazen boğar adamı, insanlar üzerine gelir ; sıkılır ,rahatsız olursun.

Böyle zamanlarda kaçacak bir delik ararsın .İstersin ki hem hayatın, kalabalığın içinde olayım,  hem de bir adımda sakin bir sığınak bulayım.

Beyrut’a gittiğim zaman İstanbul’da olmayan ; fakat beni çok fazla etkileyen  bir cafe kültürü vardı . Ferah bir mekan, zevkli bir tasarım, kendi halinde insanlar.

Bu üç özelliğinde ülkemizde çok fazla yerde olmadığını düşünüyorum. Genelde  sıkışık masalar, zevksiz bir tasarım ve  kendi haline konsantre olamayan insanlar oluyor .

 Urban Cafe’ye  girdiğinizde kesinlikle Avrupai bir havası olduğunu görüyorsunuz.

Urban Cafe Beyoğlu (4)

Hem barının, hem oturma düzeninin olabildiğince ferah olduğunu , camlarındaki perde şekillerine kadar da zevkli bir yer olduğunu fark ediyorsunuz.

Girişteki  ufak kitaplık sayesinde tek başına gelen insanların dergi , gazete vs … okuması  için de ideal bir yerdir Urban Cafe.

Hafta içi  restaurant , bistro  ve cafe olarak kullanılan Urban Cafe Beyoğlu  Cuma ve Cumartesi günleri daha hareketli bir mekan haline gelmektedir.

Lambalarla ve duvar resimleriyle farklılaştırılmış bu daracık sokağa girer girmez Urban Cafe’ yi fark ediyorsunuz.

Urban Cafe Beyoğlu’nun kalabalığından kaçmak, güzel yemek ve sohbet etmek için birebir bir mekan diyebilirim. Tek başınıza  barına oturup keyifle içkinizi içebilir , bir cam kenarı bulup kitabınızı okuyabilir,  dostlarınızla lezzetli yemeklerin ve alternatif şarapların tadına bakabilirsiniz.

 Urban Cafe  Beyoğlu adresi

Hüseyinağa Mh.  Kartal Sk No:6, Beyoğlu

www.urbanbeyoglu.com

 Urban Cafe  Beyoğlu’na nasıl gidilir ?

Galatasaray lisesine arkanızı verip sağ tarafından giriniz (tuvaletlerin olduğu taraf) yol bitimine doğru sol tarafta kendilerini göreceksiniz.

Çukur Meyhaneyi bilenler için hemen çaprazındadır veya Çin büfeyi biliyorsanız hemen arkasındadır .

 Urban Cafe  Beyoğlun da Ne Yenir, Ne içilir ?

Özellikle söylemek isterim ki  , şaraptan sıkılmışsanız ,havalarda güneşlenmeye başlamışsa,  birde kısa Arjantin bardak merakınız varsa   Bomonti bira içip bilumum güzel pizzanın tadına bakabilirsiniz.

(acılı zeytinyağını unutmayın derim)

 Urban Beyoğlu’na geldikten sonra,  Beyoğlun da  da alternatif yerler nelerdir ? Diye düşünmenize artık gerek kalmayacaktır diye düşünüyorum.

Urban Cafe Beyoğlu (1) Urban Cafe Beyoğlu (2) Urban Cafe Beyoğlu (3) Urban Cafe Beyoğlu (4) Urban Cafe Beyoğlu (5) Urban Cafe Beyoğlu (6)


Like it? Share with your friends!

0
Oben

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir