Hamburgerin Islağına Sadık Kalanlara “Bahçe Büfe”


0

Orta okula başladığımız, ilk gece kaçamaklarına adım attığımız bir dönemde tanıştım bu lezzet durağıyla. Daha sonra ne zaman dışarı çıksam Taksimin bilindik mekanlarını atlayıp, Bakırköylü olmanın da avantajı ile hızlı bir gece sonrası Islak Hamburger yemeğe Bahçe Büfeye gider oldum.

Bakırköy’de İncirli Dikilitaş’ta 1974 den beri hizmet veren bu güzel büfe 24 saat açık olması ile adete mideler için acil servis görevi görüyor.  Menü geniş ne isterseniz var; tost, ıslak hamburger, Arnavut Ciğeri, goralı, sosisli ve daha niceleri üstelik bunlara eşlik eden turşularda cabası. İddia ediyorum ki adı daha çok bilindik çoğu yerden daha iyi ıslak hamburger yapıyorlar. Ayrıca açık ayranları leziz açık ayran severler bu bahsettiğim şeyin ne kadar önemli olduğunu bilirler. Limonata take away standartlarının üstünde.

Lezzetin yanı sıra Çalışanları hızlı,pratik ve işlerinde ciddi. Eğer hızlı hizmet istiyorsanız sizde onlar kadar siparişiniz konusunda net ve hızlı olmalısınız. Bahçelerini iki senedir daha da genişlettiler ve soğuk havalarda kapalı mekan sunabilir bir hale geldiler. Eve servis Türkiye’deki bir çok yer gibi zaman zaman sorunlu.

Tüm bunlar ışığında diyebilirim ki Beşiktaş’ta da şubesi olan bu güzel yer, hızlı bir geçenin sonunda eve dönerken midesini ödüllendirmek isteyenlere şiddetle tavsiye olunur.

 

Afiyet Olsun

 


Like it? Share with your friends!

0
Umut

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir