Hafta Sonu Ne Yapmalı?


0

Yaşasın Hafta Sonu

Çeşitli sitelere “hafta sonu ne yapmalı” diye göz atarken bu soruyu kendine soran bir çok insan için bir özet çıkarmak istedim. Bunu her hafta sizinle paylaşmaya çalışacağım. Benim seçtiklerim aşağıdakiler, lütfen yorumlarınız ile sizde bizleri etkinliklerden haberdar edin. Unutmayın sizlerin küçük tavsiyeleri başkalarının büyük mutluluğu olabilir.

11.08.2012 Cumartesi

  • 15 yıldır kulağımıza özlediğimiz nameleri yumuşak notaları ile dinleten İncesaz Turkcell Kuruçeşme Arena İstanbul’da sevenleri ile buluşuyor. Sıradan bir konser değil tabi ki; konserin konusu İstanbul. Daha önce keşfetmediğiniz tarihi görüntüler ve    şairlerin mısraları eşliğinde İncesaz Cumartesi akşamını eşsiz nağmeler ile İstanbul’u birleştirmek isteyenler için güzel bir alternatif.
  • Hafta sonunda koşturmaktan yada evde oturup televizyon başında pineklemekten sıkıldıysanız şimdi tiyatro zamanı, Metin Zakoğlunun yazıp yönettiği ve Arzu Oruç ile oynadığı Herkes mi Aldatır? adlı oyununu tavsiye ediyorum. Metin Zakoğlu Cafe Theatre’de gösterimde olan oyunun konusu aşk ve ikili ilişkiler üzerine. Hayatlarımıza ince dokunuşlar yapan bu oyunu keyifle izleyeceğiniz düşünüyorum.
  • Kapalı alana devam dışarısı çok sıcak diyenler için hala gitmediyseniz istikamet  The Dark Knight RisesGüzel bir sinema seçip bu başyapıtın tadını çıkarın.
  • Bu arada duymayanlar için Vedat Sakman İstanbul’da. Sakman Club İstanbul’da sevenleri ile buluşucak sanatçı saat 23:00’da sahne alacak.

12.08.2012 Pazar

  • The Great Masters Sergisi halen devam etmekte. Michelangelo, Leonardo ve Raphael ile buluşmak için çok uzaklara gitmenize gerek yok. Pazar günü için güzel bir alternatif.  Yer; Tophane-i Amire KSM Beş Kubbe Salonu.
  • İstanbul Fransız Kültür Merkezin hafta sonu çizgi roman sevenler için güzel bir alternatif . Fransız-Belçikalı ve Türk Çizgi Romanlarına Çapraz Bakış sergisi devam etmekte.

Ramazanın da etkisi ile hafta sonu etkinleri fazla çeşitli değil. Benim sizler için seçtiklerim şimdilik bu kadar.

Sizlerinde etkinlik tavsiyelerini bekliyoruz.


Like it? Share with your friends!

0
Umut

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir