Birsen Tezer İstanbul Bronx Konseri – İstanbul Etkinlik


0

Gerçekten çok keyifli bir gece geçirdik .. O gece çok yakın arkadaşım Nur’a ve bana büyük sürpriz vardı , Selin! 😀 Eskişehir’den sözüm ona bir misafiriyle gelecek olan dostumuz Mehmet, bir baktık yanında Selin ile birlikte gelmiş .. Selin ve Mehmet birlikteler bu arada ve Selin Fransa’da erasmus programıyla okumaya gitti.Uzun lafın kısası Selin’i planladığımız tarihten önce görmek bizi hem çok şaşırttı hem de çok mutlu etti 🙂 Nur ve Selin liseden beri arkadaşlar , çok iyi arkadaşlar ! Bense, Mehmet ve Selini tanıyalı çok uzun zaman olmadı ama kısa zamanda güzel ve güçlü bir dostluk bağı kurduk diye inanıyorum .Nur zaten canımın içi !

birsen tezer (2)

O gece Selinle kader arkadaşıydık aynı zamanda, ortak havuzumuzun biraz daha dolmasına sebep olan bir kişi vardı, Birsen Tezer 🙂 Selin de ben de daha önce Birsen Tezer’i dinlememiştik.Biraz tereddütlü olsak bile Mehmet ve Nur, Birsen Tezer’i çok sevdikleri için eşlik ettik. Zaten ayrı ayrı planlar yapmamız söz konusu değildi.  Lounge modu pek bir keyifli geçti! (İçip içip gitmemizden kaynaklanıyor. :))O kadar kararında içmişiz ki sapıtmamız gereken bölüm sona erdiğinde , yani Birsen Tezer sahneye çıktığında alkolün bütün etkisi geçti.Ben hala tereddütlüyüm ama hiç sıkıntı yok , müziğini beğenmesem bile gece fotoğraf çekimimi geliştirebileceğim bir fırsat ! Mükemmelin ötesinde 😉 Ki belirtmek için sabırsızlanıyorum, ciddi anlamda keyif aldım.

birsen tezer (3)

Müzikalite 10 üzerinden 10 ! Tam ben böyle fotoğraflarını çekiyorum, bildiğim şarkılara eşlik ediyorum derken arkadan biri dokundu..Kendisini tanıştırdı, Oben 🙂  Çektiğim fotoğrafları sevdiğini söyledi ve sitesinden bahsetti, TheHedon 😉 ..

birsen tezer (4)

 

Amatör bir fotoğrafçı olarak , -fotoğrafçı kimliğini ciddiye alan amatör bir fotoğrafçı olarak- yorumlarına çok sevindim, benim için oldukça önemliydi.. Her neyse siteyi incelemek için en erken ertesi günü beklemem gerekiyordu, birbirimizin telefonlarını aldık ve Birsen Tezer’e geri döndükten kısa bir süre sonra, sıkı hayranlarının tezahüratlarıyla öğrendik ki o gece yarısından sonra Birsen Tezer’in doğum günüymüş, nedense çok hoşuma gitti, hep bir ağızdan doğum gününü kutladık ..

birsen tezer (5)

Kendimi yazmaktan alıkoyamıyorum! Günlük gibi oldu 😀 Son bir şey daha belirtmeliyim Birsen Tezer hakkında , ellerini kullanışına bayıldım ! Bütün gece ellerini izlemiş olabilirim 🙂

TheHedon’a gelecek olursak anlaşıldığı üzere siteye bayıldım !

Teşekkürler..

birsen tezer (6)

Birsen Tezer Kimdir ?

Kendi dilinden Birsen Tezer :
“Müzisyenim….İ.T.Ü Türk Müziği Devlet Konservatuarı mezunuyum.1988 yılından beri profesyonel olarak müzikle ilgileniyorum.Kanun çalarım…virtüyöz değilim tabii…kendime eşlik edebilecek kadar.Bülent Ortaçgil ve Gürol Ağırbaş’ın projelerinde ve kayıtlarında yer aldım.Burhan ve Gökhan Şeşen’le aynı sahneyi paylaşma keyfini yaşadım.Şu anda kendi projem üzerinde çalışmaktayım….Roman,hikaye ve şiire bayılırım.MÜziğe bakış açımın evrensel olduğunu söyleyebilirim ve müzik zevkim de bu yöndedir.Uzun zamandır birlikte müzik yapmaktan keyif aldığım grubumla çeşitli mekanlarda canlı performans sergilemekteyiz.”

birsen tezer (9)
Birsen Tezer Albümleri

Aşk Bu Değil

Balıkesir

Bilsen

Çal Kapımı

Çığlık Çığlığa

Değirmenler

Di Gel Yanıma

İstanbul

Seher Vakti

Sus Pus

birsen tezer (10)

Bronx Adres

Asmalı Mescit Mh., Terkoz Çıkmazı No:8, Beyoğlu

Bronx İletişim 

(0212) 244 6714

birsen tezer (8)

 

 

birsen tezer (11)


Like it? Share with your friends!

0
Can

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Uzun zamandır Birsen Tezer’i takip eden biri olarak, kendisiyle ilgili gördüğüm en doğal fotoğraflar diyebilirim.

    Güzel düşüncelerin ve eklemiş olduğun fotoğraflar için teşekkürler Can.