Hadi Sirtaki Yapalım Palyoça Rakı Doldur Eksildik Yine Biraz


0

Dünyanın neresinde yaşıyoruz birçok zaman bilmiyorum . Güzel , iyi kavramı nedir onunla da ilgili şüphelerim var çoğu zaman.

Hayal devam ettiği sürece gerçek yoktur derler; yoksa hayallerimiz mi tükendi vesselam. Ne oldu aile kurduk , elimiz ekmek tuttu da çok mu realist olduk üstadım. Bir kelime var  kanımda olan varoluş, isyan ne derseniz deyin beni zehirliyor.

Derdim sistemle , insanlarla … Şu oyunu kurallarına göre oynasam ne güzel olacak . Ne kadar da sakin geçireceğim bir günü; Ama yok arkadaş huzursuzlar kervanına katılmışım fırladım fırlayalı. Pasif olmasam , ama yalın kalabilsem …

Yok arkadaş ateş yanacak;  göz kapanacak damar tıkanacak. Hepimiz sirtaki yapan palyaçolar gibiyiz , hatta onu bile doğru dürüst yapamıyoruz.

Ruhun kaderle olan ayini size bir şeyler çağırıştırıyor mu ? Humma nöbetleri, hülyalı hayatlar, boş şişeler… Ruhundaki beyhudelik ve aziz bir ölü …

Ne kadar da karmakarışık öyle değil mi ? Anlamsız cümleler silsilesi. Haydi eller havaya . Ruhun ölüm kokan yalnızlığına be peder …

Karanlık fırtınalara, kötü ruhlara ve şehvet gecelerine içelim bu gece. Boş ver düşünme artık ölümü , ne de olsa tek kaldın bu anlamsız  insan güruhunda.

İblisin bile okları bitti tükendi artık kaybettik ketum  savaşı.  Heyhat …

Ufak oyunlar oynayalım seninle ben saklanayim sen bul beni, sonrada görmemezlikten gel  seni buluncaya  kadar.

Güçlü olduğumuzda çemberi çekelim gelsin;  güçsüzlüğümüz de ise büzüştürelim ne dersin ? Hadi tut bir ucundan oyunun parçaları değil miyiz ?

Ufak dokunuşlarla yapalım sus çaktırma kimse bilmesin kimse görmesin. Şişelerden şakıyalım gecenin ruhuna sen ve ben bulutlar kovalasın birbirini dursun rüzgar fark etmez nereden eserse eyvallah.

Onu bunu bırak boş laf hepsi ;  Hadi sirtaki yapalım  Palyoça rakı doldur eksildik yine biraz .

 


Like it? Share with your friends!

0
Oben

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir