Tayland Gezi Rehberi


0

Tayland, son zamanların en popüler gezi rotalarından bir tanesi haline gelmiştir. Aynı zamanda popüler ülke Tayland ve çevresini ön plana çıkaran özelliklerinden bir tanesi de son derece makul fiyatlı tatil ve alışveriş imkanları sağlamasıdır. Keza Uzak Doğu’nun Türkiye’ye en yakın yeri olması ve Koh Samui, Phi Phi adaları ile Phuket gibi adeta yeryüzündeki cenneti andıran bölgelerinin bulunması bu ülkeyi gezginler açısından çok daha cazip kılmak adına yeterli oluyor.

Neden Tayland?

En uygun fiyatlı biletlerin bu ülkeye olması ve Türkiye’den hem Phuket’e hem de başkent Bangkok bölgesine direkt uçuşların hemen her gün yapılması da cabası. Hatta pek çok gün sefer sayısı birden fazla. Tayland gezi rehberi çalışmamı de buna göre meydana getirdim. Rehberimi okuyacak olan gezginlere şimdiden teşekkür ederim.

Uçuş Hakkında

Peki Bangkok’a biletinizi aldınız, yolculuğunuz ne kadar sürecek? Yaklaşık olarak 10 saatlik bir yolculuk sizleri bekliyor olacak. Ancak sizler de benim gibi keyifli bir çalma listesi ve sürükleyici bir kitap edinirseniz, İstanbul‘a kadar Bangkok’tan son derece keyifli bir yolculuk geçirebilirsiniz. Giderken nasıl olsa benim gibi heyecandan zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Neler Yapılmalı?

İlk olarak Tayland gezi tavsiye ederim dediklerim arasında Uzak Doğu kültürüne ait ögeler yer alıyor. Bunlardan bir tanesi de Budist tapınakları. Bu tapınakları neredeyse her kentte görmeniz mümkün. Bunların en ünlü olanlarından bir tanesi de Wat Pho Tamamını gezmek isterseniz, 3 gün Bangkok için yeterli olacaktır. Akabinde o kadar uçuş süresine katlandıktan sonra hemen geri dönmek olmaz, alışveriş merkezinde uygun fiyatlı ürünleri denemeli ve muhakkak sokak yemeklerinin tadına da bakmalısınız. Hatta benim yaptığım gibi Phuket Adası’nı ziyaret etmek isterseniz, buraya da kısa bir uçuş ile ulaşabilirsiniz.

Phuket’te Fiyatlar

Phuket genel olarak turistlerin gözdesi olduğundan dolayı Bangkok’a kıyasla bir miktar daha pahalı. Bu nedenle otellere Bangkok’tan birkaç kat daha fazla para ödemek zorunda kaldım. Ancak özellikle Euro bölgesi ile kıyaslandığı zaman nispeten uygun fiyatlı bir tatil yöresi.

Phuket’e Ulaşım

Sorduğunuz soru elbette “Nasıl gidilir Bangkok’un uzağında kalan bu adaya?” Her şeyden önce en uygun fiyatlı ve rahat tercihiniz uçak olacak. Kısa bir uçuş ile ulaşmanız mümkün. Ancak dikkatli olun, zira başta düşük maliyetli firmalar olmak üzere uçuşlar çok ters saatlerde yapılabiliyor. Yoksa siz de benim gibi uçağınıza geç kalabilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

0
Cansu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir