Phuket Gezi Rehberi


0

Phuket gezimi gerçekleştirmeye karar verdim. Andaman denizinde bulunan Phuket adası Tayland’ın en büyük adası ve Tayland’a turist çeken ikinci adası. Herkesin kesesine de zevkine de hitap edecek yerleri var Phuket’in. Muhteşem bir doğa, harika plajlar, çılgın bir gece hayatı ve daha birçok şey. Phuket’te yer alan thai restourantları gurme tatlar sunuyor. Masajı denemek de fayda var. Gece pazarları gezilmeli. Phuket’te para birimi Baht kullanılıyor. Phuket’e gitmeyi düşünenlere işte Phuket gezi rehberi.

Phuket’e Ulaşım, Phuket de Ulaşım

Türkiye’den Phuket’e İstanbul’dan THY ile direkt uçuş oldukça pahalı. Aktarmalı uçuşlar daha hesaplı ama çok aktarma yapılıyor. Önce Bangkok’a uğrayıp orayı gezmek iyi bir fikir olabilir. Phuket’te trafik soldan akıyor. Taksi veya tuktuk kullanmak ya da motor kiralamak daha doğru seçenekler olabilir.

Ne Zaman Gidilir, Ne Kadar Kalınır?

Kasım ayından Nisan ayına kadar olan zaman Phuket’e gitmek için en ideal zaman gibi gözükse de tropikal iklim sürpriz hazırlayabiliyor. En garanti sayılabilecek ayları Aralık ve Şubat olan Phuket, yağmur yağmasındansa sıcağı tercih edilen bir yer. Ne kadar kalınacağı kişinin seyahatten beklentisine bağlı. Bence ideal süre beş gün. Phuket büyük bir ada ve çok gezilecek yerleri var.

Nerede Kalınır?

Her keseye göre otel bulmak mümkün. Yağmurlu havalarda otelden çıkılmayacağı düşünülerek tercih yapılmalı.

Phuket’in Gezilecek Yerleri ve Yapılacaklar

En büyük tapınağı Wat Chalong, Portekiz mimarisinin olduğu Phuket Old Town, renkli evleri ile Soi Romance, dev Buda heykeli Bigg Buda görülmesi gereken yerlerden. Karon Beach doğru gün batımı için Karon Viewpoint ideal. Phuket’in etrafında bir çok ada var. Bu adalara tekne turları düzenleniyor.  Phi Phi adaları, Racha adası, Coral adası bunlardan bazıları. Phi Phi adası en az 1 gece konaklanacak ada. James Bond adası ve aynı zamanda Similian adası turunu da seçebilirsiniz.

Phuket’in Plajları

Patong Beach merkezde ve çok meşhur ama ben Paradise Beach’i tavsiye ederim, kişi başı giriş 100 baht. Kata Noi Beach görülmeli.


Like it? Share with your friends!

0
Cansu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir