Güney Amerika Gezi Notları


1
1 point

Kişilerin hayatlarında en büyük hayallerinden birisidir Güney Amerika’nın her bir şehrini ve tarihi yapısını görebilmek. Bunun için gezi rehberlerinde okul hayatında, balayında veya bir tatil döneminde mutlaka Güney Amerika gezisine yer verirler. O ihtişamlı ve gösterişli şehri gezmeyi hedef edinenlere yardımcı olmak adına daha eğlenceli bir tatil ve gezebileceğiniz noktalara Güney Amerika Gezi Notları almak gerekirse şunları tavsiye edilebilir:

Dolu Dolu Bir Tatil Serüveni

Güney Amerika’ya gitmek için öncelikle İstanbul’dan bir uçak bileti edinmelisiniz. Buenos aires’e firmasına bakmanızda fayda var oldukça uygun fiyatlarla karşılar sizi. Ülkeye adım attıktan sonra o atmosfer o büyü sizleri adeta kendinize getiriyor. Dolu dolu bir tatil serüveni yaşamanız için birden fazla Güney Amerika ülkeleri hemen dibinizde. Eğlenceler, festivaller, çeşitli lezzetlerde farklı mutfaklar ve daha nicesi ile dolu dolu bir tatil yaşama imkanlarını sizlere sağlamaktadır. Şehirler birbirine oldukça yakın mesafelerde bulunuyor Arjantin Uruguay kentlerini ve bunun gibi daha fazlasını bir gezinizde gezebilme imkanı bulunmakta. Kentler arasında yolculuk da gördüğüm manzaralar otobüs yolculuklarımı daha zevkli hale getiriyor.

Pahalıların şehri

Gelen turist fazlalığında mı yoksa ülke ekonomisi stratejisinden midir bilinmez Arjantin’in oldukça pahalı olduğu söylenebilir. Düşük bütçe ile bir Güney Amerika gezisi planlıyorsanız listeden Arjantin’i çıkartmalısınız. Pahalıların şehri olarak nitelendirilen şehirde oldukça lüks içinde ve bir hayli parayı da gözden çıkartmalısınız. Arjantin‘dan sonra Amazonlara gidebilirsiniz.

Harika bir Amazon gezisi

Amazon devasa ve içerisinde binlerce farklı canlıyı barından bir orman. Orman demekten ziyade bir atmosfer denilebilir. Gezi notlarından harika bir Amazon geziniz varsa mutlaka gitmeden evvel aşı olmanız gerekiyor. Açık hava seyahati olduğu ve o kadar canlı içinde bulunduğunuzdan bu ülkede kaçınılmaz bir ihtiyaç oluyor. Fotoğraf makineleriniz ile harika görüntüler yakalayacaksınız. Gezi rehberlerinde olmazsa olmaz bölgedendir Amazon.

En Büyük Şehri

Güney Amerika’nın en büyük şehri olan Sao Paulo oldukça yüksek ve lüks binalarla sizi karşılıyor. Ülkenin sanayi, ticaret ve bankacılık faaliyetleri burada sürüyor. Sanat, mimari kültürel donanımdan bir tatil istiyorsanız mutlaka buraya uğramalısınız. Latin Amerika da Paulo gibi kültürel gezi yapacağınız merkezlerden birisi buraya da uğrayıp kültür gezinizi tamamlayabilirsiniz.

Son Nokta

Güney Amerika seyahatinizi son nokta olarak tamamlayacağınız kentlerden birisi machu picchu. Tüm gezinin yorgunluğunu burada atabilirsiniz. Oldukça sakin ve tarihi dokusu ile sizleri karşılayan şehirde birde antik kent bulunuyor. Önceden bir yaşam alanıyken şu an turistler için müze haline getirilmiş yerleri gezebilirsiniz. Güney Amerika ülkelerini ve binlerce yemeği ülkeleri La paz şehrini de görmeden ziyaretinizi tamamlamayın.


Like it? Share with your friends!

1
1 point
Cansu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir