Eskişehir Gezi Rehberi


0

Eskişehir Türkiye’nin en huzurlu şehirlerinden birisi ilan edilmiş durumdadır. Tam bir öğrenci ve gençlerin bir arada bulunduğu nadide şehirlerimiz arasındadır. Girişte sizi ihtişamlı yapıları kültürel modern turistik alanları ile karşılamakta ve göz ahengi yaşamanıza müsaade etmektedir. Eskişehir gezisi için kendinize ayıracağınız süre bir hafta yeterli olacaktır. Gezimizden notlar paylaşmak ve sizlere detaylı bilgileri aktarmak gerekirse şunları söylemek mümkündür:

Harika İhtişamıyla Masal Şatosu

masal şatosu görülmesi gereken ve tertemiz havası huzurlu noktalarıyla keyfin doruklarına varacağınız alanlardan birisidir. Oldukça büyük bir alana organize edilmiş, sadece şatodan değil aynı zamanda korsan gemisi, çeşitli oturma alanları, yeşil alanlar ve etrafı tren ile gezeceğiniz raylı bir düzenek yer alıyor. Eskişehir’in mutlaka gidilip görülmesi noktalarından biridir. Şatonun içerisinde çeşitli çizgi film kahramanları ve karikatür karakterler bulunmaktadır. Belirli saatler içerisinde şatonun içerisine girmeniz mümkündür. Girmek için küçük bir miktarda bilet parası ödemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda yeme içme konusunda parkın içerisinde pişi yiyebileceğiniz noktalarda bulunmaktadır.

Balmumu Heykellerinin Gerçekliği

Türkiye’nin ilklerinden olan balmumu heykellerinin gerçek ile sahtesinden hiçbir farkı yok zannedersiniz. o kadar profesyonel ellerde çıkmış ve gerçeklik derecesi bir hayli yüksek bu heykeller sizleri eski zamanlara götürecektir. Gelmiş geçmiş çoğu ünlülerin heykellerini bulmanız ve eski zamanları tekrar gözlerinizde canlandırmanız mümkün olacaktır. El sanatlarına bir merakınız varsa eğer mutlaka bu müzeyi ziyaret etmenizi önerebilirim.

Eğlencenin Dibi Barlar Sokağı

Eğlenmekten müzikten ve yüksek sesli müzikten hoşlanan kişiler için barlar sokağı ulunmaz bir nimettir. İbis otelinden başlayarak Akbank önüne kadar devam eden sokakta sıralı şekilde birçok bar ve gece kulübü bulunmakta. Sizlerde bu sokaklarda sabahın ilk ışıklarına kadar eğlencenin dibine vurabilirsiniz. Bu sokağa hızlı tren ile her noktadan ulaşma imkanınız bulunmaktadır. Eskişehir’i ünlü barlarıyla tanımlamak da doğru olacaktır.

Eskişehir’de Nerede Kalınabilir?

Gelen yerli ve yabancı turistlerin merak ettikleri konu Eskişehir’de nerede kalınabilir konusu olmaktadır. Kalınacak alan konusunda otel ve moteller en lüks ve konforlu şekilde birçok seçenek bulunmaktadır. Eskişehir gezi için ve kalınacak noktalar için oldukça elverişli ayrıca tüm illerin kavşağında bulunan noktalardan birisidir. Gezi rehberi yaptıktan sonra ve gitmeden çeşitli araştırmalar yaptıktan sonra rahat bir tatil sürdüreceksiniz. Gezilecek yerlere devrim arabası bulunduğu müzeyi de eklerseniz eğer yakınında ve tüm noktalara hakim bir otelde kalmayı düşünebilirsiniz.

Eskişehir Hediyelik Eşyaya Biçilmiş Kaftan

Tarihi eserleriyle Eskişehir hediyelik eşyaya biçilmiş kaftan olarak nitelendirilmesi mümkündür. Özellikle doktorlar caddesi bu konuda çeşitli küçük objeler ve sevdiklerinize alabileceğiniz tasarım takıların bulunduğu butik dükkanlar konusunda oldukça meşhurdur. Bu cadde de olan Eskişehir adına yöresel birçok seçenekten dilediğinizi bulabilirsiniz ve uygun fiyatlardan alabilirsiniz. Buraya geldiğiniz zaman İstanbul’un İstiklal caddesinde geziyormuş gibi hissedebilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

0
Cansu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir