Dubai Gezi Rehberi


0

Dubai 7 tane Arap emirlikten oluşmuş birleşik Arap Emirliğinin başkenti konumundadır. Yüksek gökdelenler, ihtişamlı mimarisi ile göz doldurmaktadır. Aynı zamanda ekonomik gelişimleri çok iyi olmasına karşın pahalılığıyla da cepleri yakan bir şehir diyebiliriz. Dubai’ye gidecekseniz gezebilmek için tüm cebinizi doldurmalısınız.

İlklerin Şehri

Şehir kendi halinde inci çıkarılan bir Dubai marina kasaba olarak bu serüvene başlarken sonrasında petrol bulunmasıyla birçok ilklerin şehri olmuştur. Çıkarılan kaynakların getirisini sürekli kılmak isteyen yöneticiler inşaat ve turizm alanına yönelmiştir. Şehir merkezinde birçok farklı yapıya tanıklık edebilirsiniz. Dünyanın en büyük alışveriş merkezi çılgınca alışveriş yapabilir, dünyanın en yüksek binası üzerinden gün batımında Dubai’yi izleyebilirsiniz.

Deniz Tatili İsteyenlere

Dubai’nin basra körfezi kıyısı olduğundan deniz tatili isteyenler için tüm imkânlar buraya toplanmış ve palmiye adası oluşturulmuştur. Aynı zamanda körfezin kenarında yaklaşık 300 ada yer alıyor ve bu adalar milyon dolarlara satılıyormuş.

Konaklama İmkanı

Turizm kenti olmasından dolayı konaklama imkânları oldukça fazladır. Sizin bütçenize göre 7 yıldızlı oteller veya daha ekonomik seçeneklerde de bulabilirsiniz. Otel fiyatları genel olarak kişi başı 100 200 dolar arasında değişebilmektedir. Atlantis otel hem ilgisi hem konforuyla tavsiye edebileceğim otellerden birisidir. palm jumeirah ilginç mimarisi ve lüksün zirvesi olarak sizlere hizmet vermektedir. Tercih size kalmış. Oldukça lüks ve konforlu otellerden birisi olan 5 yıldızlı otel madinat jumeirah da palm otelden kalır yanı yok tercih ve seçenekler oldukça fazla.

Çöl Tatili

Arap yarımadasında bulunan kentin iklimi oldukça kurak ve sıcak çöl iklimidir. Bu yüzde atv araçlarla çölde safari yapabilirsiniz. Yaz aylarında sıcaklığın 40 50 derecelere çıktığı söylenmekte. O kadar sıcaklıkta dışarıya çıkmanın imkansız olduğundan daha serin olan kış mevsimini tercih etmeniz daha eğlenceli olacaktır.

Kısaca Dubai Hakkında

Mimari açıdan devasa eserler, deniz, alışveriş Dubai de gezilecek yerler bir hayli fazla olmasına karşılık şehrin tarihi bir dokusu bulunmuyor. Alışveriş ve lüks seven kişilerin tatil zevkinin tamamen doyuracak dubai’nin lüks alışveriş caddelerinde gezmek isteyenler ilaç harika bir merkez diyebilirim. palmiye adasında deniz tatilini yaşama imkanınız da var tabi.


Like it? Share with your friends!

0
Cansu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir