Bodrum Gezi Rehberi


0

Yaz tatillerinin vazgeçilmez adreslerinden birisi olan Bodrum yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarındandır. Bodrum’da gezilecek yerler oldukça fazla olmasından dolayı da kişiler tercih etmektedir. Deniz kenarında bir kent olmasından dolayı deniz turizmi tekne turları noktasında da oldukça meşhurdur. Aynı zamanda gece hayatı olması nedeniyle kişiler birçok sebepten tercih etmektedir. Akşamdan sabahın ilk ışıklarına kadar kulüplerde eğlenceler devam etmektedir. Sabah 5‘e kadar tüm eğlence noktaları barlar sokağı bütün mekanlar tıklım tıklım dolu her noktada bir etkinlik ile eğlencenin dorukları yaşanmaktadır.

Aile Gezisi Noktasında Bodrum

Bodrum sadece gençlerin ve sevgililerin takılabileceği noktalar değil aynı zamanda ailenizle de mütevazı bir tatil geçirmenize fırsat bulunmaktadır. Bodrum merkezde kalabileceğiniz oldukça nezih noktalar bulunmaktadır. Gözlemeci teyzelerin lezzetli yemekleri eşliğinde ve sahillerde şezlonglarda ve güzel koylar içerisinde ailenizle nezih bir tatil geçirebilirsiniz.

Merkezde Gezilebilecek Alanlar

Bodrum merkezde gezilebilecek alanlarda oldukça fazladır. Tarih sahnelerinde Bodrum’un savunulabilmesi için Bodrum kalesi ziyaret duraklardan birisi olmalıdır. Aynı zamanda merkezde konaklama seçeneğinden dolayı merkez noktalarında gezilebilecek alanlara yakınlığından dolayı birçok sebeplerden tercih edilmektedir. Merkeze kurulan pazar tezgâhlarında teyzelerin yöresel kendi yetiştirdikleri el emeği ürünleri sattıkları köy pazarları oldukça meşhurdur. Bodrum’a yolunuz düşerse bu pazara mutlaka uğrak vermelisiniz. Merkez nüfusu özel günlerde ve bayramlarda ve sezon açılmasıyla 1 milyona yaklaşmaktadır.

Bodrum’un Denizleri

Bodrum koy ve denizlerinin berraklığı ile oldukça meşhurdur. Bodrum’un denizleri birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bodrum tatilinizin büyük bir kısmı denizde geçecektir. Türkiye’nin en nadide koyları buralarda yer alan güzel parçalardandır. Geniş ve temiz plajları ile tatilcilere birçok imkân sunulmaktadır. Anında duş imkânı ve plajdaki satıcılarla tatiliniz eğlenceli bir hal alacaktır. Yaz aylarında sezon açılmasıyla sokaklar plajlar denizler doluluk oranı bir hayli fazla olmakta ve her yer cıvıl cıvıl seslerle dolmaktadır. Plajlarda sünger pizza denizdeki açlığınızı bastırabilmek için oldukça güzel bir atıştırmalık olacaktır.

Bodrum Mutfağı

Bodrum mutfağı da tüm Türkiye mutfağı oldukça zengin bir yapıdadır. Yeme içme konusunda Bodrum’dan yöresel lezzetleri ile oldukça iyi bir durumda yer alıyor. Birçok lezzetin içinde o kadar fazla seçenek arasında tercih edebileceğiniz birçok lokanta ve restoran bulunmaktadır.


Like it? Share with your friends!

0
Cansu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir