Bangkok Gezi Rehberi


0

Gökdelenler ve lüks rezidansların olduğu Bangkok’un diğer bir yanında ise gecekondu mahalleleri de bulunmaktadır. Gezinize başlamadan önce dünyada bulunan en sıcak büyükşehir olduğunu da unutmamanız gerekmektedir.

Grand Palace

İlk olarak Bangkok gezinizde grand palace ile başlayabilirsiniz. Görkemli büyük saray Tayland’ın kraliyet ailesine 150 yıl ev sahipliği de yapmış durumdadır. Tayland’ın sembolik kraliyet kalbi olarak bilinmektedir. Sembolleri ve işlemeleri ile aklınızı başınızda alabilecek güzelliğe sahip olan mimarisi ile Bangkok’taki görülmeye değer yerlerdendir.

Yüzen Pazarları

Tropik meyve ve sebzelerden hoşlanan veya hoşlanmayan herkesin görmesi gereken yerlerden birisi olan yüzen marketleri mutlaka görmelisiniz. İsminden de anlaşılacağı üzere marketler nehir üzerinde yer alıyor. Marketlere ulaşmak için damnoen saduak pazarı tekne turlarına katılabilirsiniz. Teknelerle pazar alanını dolaşabilirsiniz. Böylece yüzen marketleri de yakından görmüş olacaksınız. Aynı zamanda chao phraya nehri içinde tekne turlarını tercih edebilirsiniz.

Çin Mahhallesi

Popüler bir turistik mekân olan çin mahallesi aynı zamanda değişik lezzetler arayanların da uğrak yerlerinden birisi olmaktadır. Özellikle yeme içme konusuna meraklıysanız bu mahalle tam size göre olacaktır. Gecesi ve gündüzü oldukça hareketli geçen mahallede, alışveriş yapabilir ve tarihi Çin tapınağını da gezebilirsiniz.

Yatan Buddaha Tapınağı Wat Pho

Dünya’nın en ünlü tapınaklarından olan wat pho altın varakları ile de ilgi çekmektedir. Dev buddaha heykeli Tayland’a gelen herkesin özellikle uğrayarak adresi olmaktadır. Grand Palace’ye yürüyüş mesafesinde yer alan heykel oldukça ihtişamlı görünmektedir. Aynı zamanda gezi rehberi olarak bu bölgeye gelince, o kadar yorgunluğun üzerine Thai masajı da yaptırmanız önerilmektedir.

Chatuchak Pazarı

Toptancılık yapılan bu pazar hafta sonları oldukça işlek olmaktadır. Değişik lezzetleri bulabileceğiniz pazarda oldukça ilginç şeylerle de karşılaşabilirsiniz. Pazarın çok büyük olması ve ürün çeşitliliğinin fazla olması pazarda epey vakit geçirmenize neden olacaktır. Pazar turunuzu tamamladıktan sonra toplu taşıma ile Bangkok’un batının esintilerini taşıdığı khao san road yoluna gelebilirsiniz. Burada her türlü markaya ev sahipliği yapan alışveriş merkezleri, tezgâhlar, renkli ışıklı tabelalarla süslenmiş sokakta dolaşabilirsiniz. Özellikle renkli şehri tuk tukta ile gezmeyi ihmal etmemelisiniz. Direksiyonlu gondol olarak bilinmekte ve toplu taşıma olarak da kullanılmaktadır.


Like it? Share with your friends!

0
Cansu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir